Typické oblasti použitia | Murrelektronik

Aplikačné riešenia

Typické oblasti použitia

Rozmanitosť otvára možnosti

Zbernicový systém Cube67 ponúka maximálnu flexibilitu pri zostavovaní inštalačných konceptov. Veľký výber najrôznejších modulov umožňuje realizovať optimálne vhodné riešenie pre každú aplikáciu, v najrôznejších branžách a priemyselných odvetviach. Z nasledujúcich príkladov je zrejmé, ako to môže konkrétne vyzerať...

Montážna a manipulačná technika    Obrábacie stroje    Logistika    Automobilový priemysel    Robotika    Food & Beverage    Packaging    Drevospracujúci priemysel

Cube67 v montážnej a manipulačnej technike

Systém Cube je vďaka svojej flexibilite a kompaktnosti ideálny pre aplikácie s obmedzeným priestorom v montážnej a manipulačnej technike. Moduly sa umiestňujú do bezprostrednej blízkosti procesov. Vďaka multifunkčnosti zásuvných miest a vysokému počtu kanálov (až 32 IO na modul) sú špeciálne optimalizované pre požiadavky aplikácie. Systémové vedenie redukuje inštalačné trasy. Cube integruje úsporne a efektívne do inštalácie nie len najrôznejšie digitálne, analógové snímače a IO-Link snímače a akčné člen, ale aj ostrovy s ventilmi. „Machine Option Management“ (MOM) skracuje doby opätovného nábehu pri výmene nástrojov alebo pri prestavbe strojov a zariadení.

Cube67 v obrábacích strojoch

Robustné a plne zaliate moduly Cube, ako aj všetky systémové komponenty odolávajú pôsobeniu olejov a mazív. Tým zaručujú dlhodobé inštalačné riešenia. Bez problémov sa spínajú aj ventily s vysokou spotrebou elektrického prúdu až do 2 A. Rozsiahle diagnostické možnosti zaručujú maximálnu produktivitu.

Cub67 v logistike

Vďaka flexibilnému modulárnemu usporiadaniu a multifunkčne parametrovateľným zásuvným miestam IO modulov sa nevyžadujú svorkovnicové skrinky. Tým sa redukuje náročnosť inštalácie. Integrovaná kontrola vstupov a výstupov (IO-Check) umožňuje vopred uviesť do prevádzky určité časti zariadení. Pretože systémové zbernicové vedenie sa pripája pomocou konektorov, dajú sa časti stroja kvôli preprave odpojiť a po montáži rýchlo uviesť do prevádzky. Funkčné moduly s rozhraním RS485 a IO-Link umožňujú jednoduché použitie snímačov RFID, prípadne komplexných snímačov. Tým je umožnená sieťovo prepojená automatizácia.

Cube67 v automobilovom priemysle

Vo výrobe automobilov je pri tvorbe hodnôt veľmi dôležité, aby sa stroje a zariadenia nachádzali mimo prevádzky čo najkratšiu dobu. Pripojenie systému Cube pomocou konektorov, rovnako ako „Machine Option Management“ (MOM) a automatická funkcia adresovania, umožňujú krátke časy prípravy. S diagnostickou bránou Cube67 je v akomkoľvek webovom prehliadači online k dispozícii najširšia škála diagnostických údajov, ktoré sa prostredníctvom OPC UA prenášajú aj do mnohých aplikácií cloudovej analýzy.

Cube67 v robotike

Výmenu nástroja je možné pomocou „Machine Option Management“ (MOM) vykonať vo veľmi krátkom čase. Znižuje sa tým doba chodu naprázdno a zvyšuje objem výroby. Systémové vedenie je vhodné na torzné aplikácie a vyžaduje len málo miesta v hadicovom balíku. Vďaka malému konštrukčnému tvaru v spojení s odolnosťou voči rázovému a vibračnému zaťaženiu sú moduly Cube optimálnou voľbou pre aplikácie v oblasti robotiky.

Cube67 v sektore Food & Beverage

Robustné moduly Hygienic Design Cube s IP69K, v hygienickom prevedení, umožňujú aktívne inštalačné riešenia siahajúce až do potravinárskej zóny. Ušetria sa tým drahé svorkovnicové skrinky a náročná inštalácia. Systémové vedenie Cube maximálne redukuje nákladné paralelné vedenie jednotlivých káblov cez mriežky z ušľachtilej ocele.

Viac o Cube67 pre sektor Food & Beverage

Cube67 v sektore Packaging

„Zmena zbernice bez zmeny systému“ v prípade systému Cube umožňuje globálne použitie zariadení a strojov. Systém Cube spracováva signály pomocou vhodných funkčných modulov (počítadlá, logické členy) priamo v poli a umožňuje tak čo najkratšie reakčné doby. Pohony (MOVIMOT®) sú systémom ovládané úsporným a jednoduchým spôsobom.

Cube67 v drevospracujúcom priemysle

V priemysle spracovania dreva je dôraz kladený na flexibilné a efektívne riešenia. So systémom Cube a jeho širokou škálou modulov možno komplexne riešiť najrozsiahlejšie aplikácie. Náročnosť plánovania a inštalácie sa výrazne redukuje.

Newsletter
Always up to date!
Sme tu pre Vás!
Môžete sa k nám dostať mnohými kanálmi...