Systémová technika | Murrelektronik

Budúcnosť štartuje
teraz

So systémovou technikou ušetrite 30 % nákladov

Tu si môžete stiahnuť Bielu knihu!
 

Digitálna transformácia nepočká na Vás

Preto musíte konať teraz, aby ste mohli čeliť rastúcemu tlaku konkurencie a nákladov.

A čo je dobré: K dispozícii sú už teraz efektívne riešenia od spoločnosti Murrelektronik v oblasti elektrickej inštalácie strojov a zariadení. Umožnia Vám novo definovať prenos energie, signálov, a dát. A znížiť tlak súvisiaci s vynaloženými nákladmi. Takto ušetríte s decentrálnou inštalačnou technikou od spoločnosti Murrelektronik až 30 %. Také jednoduché je to!

Konať je lepšie,
ako sa sťažovať

Áno, výstavba strojov a zariadení potrebuje nové prístupy a vyžaduje viac systémového myslenia. Spochybnite zaužívané inštalačné koncepty. Nedôverujte kábeláži samostatnými vodičmi. „My sme to tak vždy robili“ je rozhodne nesprávna odpoveď. Vsaďte na komplexné automatizačné systémy od spoločnosti Murrelektronik.

K tomu musíte len: Jednoducho konať.

Poznáte to:
 • Rozvodná skriňa prekypuje
 • Zaužívané konštrukčné a strojné koncepcie, ktoré čoraz viac znemožňujú hospodárnu výrobu
 • Nespočetné problematické rozhrania, interné či externé
 • Neuveriteľná náročnosť kábeláže a uvádzania do prevádzky
 • Dodatočné rozširovania a zmeny
 • Nemožné hraničné termíny
 • Príliš nízka kapacita personálu
-30%

šetrenie nákladov

Využite potenciál
hneď teraz

Vykonajte už dnes prvý krok do budúcnosti. Vyvíjame pre vás vysoko efektívne a úsporné inštalačné koncepty. Myslíme v systémoch a vsádzame na decentrálnu inštalačnú techniku. Vsádzame na automatizačnú techniku bez skriňových rozvádzačov. Eliminujeme kábeláž so samostatnými vodičmi.

Konzultujeme s Vami:
 • Kratšie realizačné doby od konštrukcie po uvedenie do prevádzky
 • Najnižšie montážne a inštalačné náklady
 • Úspora nákladov v inštalačnej technike
 • Bezpečná budúcnosť vďaka najmodernejším technológiám
 • Kompaktné konštrukcie a optimálna diagnostika
 • Synergie a procesné úspory vo všetkých oblastiach
 • Vzaté celkovo: až 30 % úspory

Veda potvrdzuje:
Študijný projekt DESINA mníchovskej technickej univerzity systematicky skúmal decentrálne a štandardizované inštalačné koncepty a z nich vyplývajúce potenciály úspor. Naše skúsenosti z praxe a referencie zo všetkých odvetví, ako aj veľkostí podnikov, potvrdzujú výsledky štúdie.

Nasledujúce faktory prihrávajú inštaláciám strojov nové, ekonomicky ideálne funkčné polia, ktoré umožňujú až 30 % úspory nákladov:
 • Decentrálna automatizačná technika – komponenty sa dostávajú von z rozvodnej skrine a umiestňujú do priamej blízkosti procesov.
 • Nasadenie systémovej inštalačnej techniky – zosúladený stavebnicový systém namiesto rôznych jednotlivých komponentov.

Avšak, prosím,
so systémom!

Murrelektronik zohľadňuje súhru všetkých oblasti a …

 • projektovania
 • Zabraňuje chybám
  pri inštalácii
 • Minimalizuje
  rôznorodosť dielov
 • Vytvára maximálnu efektivitu
  vďaka modulárnemu uvádzaniu do prevádzky
 • Zvyšuje synergie
  a procesné úspory
Stiahnuť Bielu knihu!

Inštalačné náklady na príklade sériového stroja

Konštrukcia Výroba Montáž /
inštalácia

70% 20% 10%
Vplyv na náklady
Konštrukcia Výroba Montáž /
inštalácia

10% 20% 70%
Podiely na nákladoch / stroje
Konštrukcia Výroba Montáž /
inštalácia

70% 20% 10%
Vplyv na náklady

10% 20% 70%
Podiely na nákladoch / stroje

Nízka náročnosť

v konštrukcii.

Vysoký vplyv

na montáž.

Inštalačnú techniku strojov a zariadení je možné optimalizovať na ktorejkoľvek pozícii hodnotového reťazca.

Hneď od počiatku pri koncepcii stroja, napríklad v konštrukcii, je dôležité zvoliť správnu cestu. Práve tu je potrebné rozhodnúť, ako budú definované trasy vedenia energie, dát a signálov, pretože 70 % nákladov na stroj sa fixuje už v konštrukčnej fáze.

Nízka náročnosť

v konštrukcii.

Vysoký vplyv

na montáž.

Pozoruhodné!

-30% potenciál úspory
Inštalačné náklady so systémovými riešeniami Inštalačné náklady so systémovými riešeniami: Úspory v každom kroku
Skutočný stav inštalačných nákladov

POTENCIÁLY ÚSPOR

Konštrukcia

Inštalačný koncept sa definuje v konštrukcii. To rozhodujúcou mierou určuje smer ďalších procesov. Už tu sa generuje signifikantná časť ekonomickej efektívnosti strojov a zariadení.

Nákup

Bezprostredné dopady má zvolené inštalačné riešenie na nákup. Klesá stupeň komplexnosti nakupovaných dielov. Ďalšie výhody sú: Testovaná kvalita, vysoká spoľahlivosť dodávok, celosvetová distribučná sieť a menej dodávateľov.

Inštalácia

Decentrálna, efektívna a bezchybná inštalácia je kľúčovou disciplínou inštalačnej techniky. Za pomoci štandardizovaných zásuvných spojení je možné dosiahnuť enormné časové úspory. Výsledkom je tiež znížený výskyt chýb. Zasunuté – ako ináč?!

Softvér

Vďaka inteligentným softvérovým funkciám v systémoch Murrelektronik sa redukuje časová náročnosť v softvérovom programovaní. Okrem toho sa výrazne znižuje štandardizácia. Aktívne je podporované pripojenie na nadradené softvérové systémy.

Uvedenie do prevádzky

Decentralizácia systémov IO umožňuje priebežné čiastočné uvádzanie do prevádzky. Tým sa skracuje čas uvedenia do prevádzky. Modulárny diagnostický systém minimalizuje náročnosť vyhľadávania chýb.

Servis

Priemyselná kvalita, odolný dizajn a elektronika odolná voči elektromagnetickému rušeniu zaručujú dlhé prevádzkové doby aj v drsných prostrediach. Vďaka modularite a funkčnosti je možné ľahko implementovať neskoršie zmeny a doplnky.

Výroba

Decentrálna inštalačná technika vyžaduje menej miesta, čím sa uvoľňuje cenný výrobný priestor. Vďaka presným diagnostickým informáciám dosahuje dostupnosť strojov nové dimenzie, resp. úrovne. Možnosti pripojení IIOT otvárajú nové potenciály produktivity.

Robíme to pre Vás.

Ako partner a poradca, spoločnosť Murrelektronik koncipuje stroje a zariadenia s orientáciou na budúcnosť, či už ide o nové koncepty alebo modernizačné zámery. Sme nadšenci pre techniku, odhaľujeme pohlcovače nákladov v inštalačnej technike, a prezentujeme Vám riešenia. Namiesto v komponentoch myslíme v systémoch – komplexne.

Naši experti sa zapájajú do stvárňovania budúcnosti v nasledovných organizáciách:

 • Konzorcium IO-link
 • ZVEI – ústredná asociácia elektrotechniky a elektrotechnického priemyslu, Priemysel 4.0
 • ODVA – organizácia používateľov Ethernet IP
 • PNO – organizácia používateľov Profinet
 • SPE – Industrial Partner Network

Sme partnerom pre:

 • Systémové analýzy a poradenstvo
 • Vývoj systémových riešení s našimi výrobkami
 • Fundovanú aplikačnú podporu
 • Ponuky školení a kvalifikačných kurzov
 • Poradenstvo týkajúce sa aktuálnych a budúcich technológií

Úspešné príbehy

Bühler

Bühler AG,
Uzwil

Technologický koncern z východného Švajčiarska Bühler AG sa so svojimi riešeniami a strojmi pre kakaový a čokoládový priemysel vyvinul na svetového lídra v tomto odvetví.

PFiffner

Pfiffner AG,
Utzenstorf

Spoločnosť Pfiffner AG je popredný svetový výrobca rotačných prenosových strojov v oblasti high volume. Presnosť a flexibilita v rovnováhe s produktivitou umožnili spoločnosti stať sa dôležitým partnerom pre inovatívne priemyselné odvetvia.

Recomatic

Groupe Recomatic,
Courtedoux

Koncern Groupe Recomatic je lídrom vo výrobe strojov na komplexné povrchové úpravy. Do nášho okruhu zákazníkov patria hodinársky priemysel, medicínska technika, letecké a kozmické inžinierstvo, výrobcovia luxusných tovarov, ako aj všetky hightech odvetvia.

Rösler

Rösler Oberflächen­technik,
Untermerz­bach

Už vyše 80 rokov je spoločnosť Rösler Oberflächentechnik GmbH činná v oblasti povrchovej úpravy. Ako líder na medzinárodnom trhu ponúka Rösler rozsiahle portfólio systémov, procesných médií a služieb týkajúcich sa technológie vibračného dokončovania a technológie tryskania pre širokú škálu priemyselných odvetví.

SN

SN Maschinenbau,
Wipperfürth

Spoločnosť SN Maschinenbau vyvíja a vyrába v meste Wipperfürth horizontálne stroje na formovanie, plnenie a uzatváranie (FFS) pre najrôznejšie produktové aplikácie a je jedným zo svetových lídrov pre horizontálne pracujúce vreckovacie stroje.

Somic

SOMIC Verpackungsmaschinen,
Amerang

Spoločnosť SOMIC Verpackungsmaschinen GmbH & Co. KG vyvíja a vyrába baliace stroje pre sekundárne a konečné balenie potravín, cukroviniek, krmiva pre zvieratá a nepotravinových výrobkov v troch prevádzkach: Amerang a Haag/Nemecko a Eagen/USA.

Tu si môžete stiahnuť Bielu knihu!

Vyplňte nasledujúci formulár a následne obdržíte našu Bielu knihu „Wirtschaftliche Weichenstellung für Daten und Energie (hospodárne nastavenie kurzu pre údaje a energiu)“ prostredníctvom e-mailu.

Kontaktujte nás!

Radi pre Vás vypracujeme zodpovedajúci koncept a ukážeme Vám potenciály úspor.

+421 2 57 351 351 Kontaktujte nás
Dobrý deň
Newsletter
Sme tu pre Vás!
Môžete sa k nám dostať mnohými kanálmi...