Digitálna transformácia | Murrelektronik

Rozhodujúci krok smerom k budúcnosti

Digitalizácia je možná len decentralizovane

Takto funguje digitalizácia

Zo všetkých kútov a strán sa ozýva: Digitalizácia, transformácia, musíme, mali by sme, v žiadnom prípade to bez toho nejde. Výrobcovia automobilov sa stávajú vývojármi softvéru, celé meny sa zobrazujú v nulách a jednotkách. Čo to vlastne znamená pre výrobný priemysel, pre odvetvie automatizácie? Spoznáme vôbec za desať rokov ešte našu podnikateľskú oblasť? 

Vzhľadom na rýchlosť zmien sa neodvažujeme v Murrelektronik predpovedať, čo sa stane v budúcnosti. Čo však už vieme s istotou povedať: bez decentralizácie bude cesta k digitalizácii veľmi ďaleká a kamenistá. Decentralizácia je rozhodujúcim prvým krokom k digitalizácii a s ňou bude úspešná aj transformácia v odvetví automatizácie. Ideme dokonca tak ďaleko, že tvrdíme, že decentralizácia znamená značné zjednodušenie a redukovanie celkovej zložitosti. 

Komplexné portfólio

Prečo sme si tým takí istí? Pretože sa už roky zameriavame na decentralizáciu, pretože ako špecialista na inštalačnú techniku v systémoch sme sami vyvinuli hardvérové produkty (zbernicové moduly, sieťové prepínače, napájacie zdroje, IO-Link, káble a konektory) potrebné pre digitálnu transformáciu a máme tiež silné softvérové zázemie, ktoré nám umožňuje vytvoriť digitálne dvojča. Takže spájame reálny svet a svet softvéru v komplexnom automatizačnom portfóliu. Takto deň čo deň vystavujeme automatizáciu novým výzvam, ďalej ju rozvíjame, posúvame vpred a urýchľujeme digitálnu transformáciu – pre nás spolu s našimi zákazníkmi. 

Decentralizácia v DNA

A pritom profitujeme z našej DNA: Našej otvorenosti v oblasti technológií a rozhraní. Podporujeme všetky rozhrania a protokoly, sme otvorení novým štandardom a technológiám a urýchľujeme ich vývoj v príslušných grémiách a konzorciách. Naše portfólio IO-Link je toho dôkazom, rovnako ako náš automatizačný systém Vario-X. 

Decentralizácia v DNA

Sofistifikované riešenia a produkty

V spoločnosti Murrelektronik idú produkty a riešenia ruka v ruke. Iba prostredníctvom inteligentnej integrácie do celkového systému sa z produktu stáva riešenie. Preto vyvíjame naše produkty tak, aby zodpovedali výzvam našich zákazníkov. Tomuto sa hovorí orientácia na zákazníka. Pre nás je to súčasť nášho prísľubu poskytnúť najlepšie riešenie. To nás viedlo k vytvoreniu komplexného portfólia na podporu urýchlenia transformácie našich zákazníkov v oblasti decentralizácie. Silná kompetencia v oblasti riešení – z jedného zdroja. V základných črtách by sme vám tu radi predstavili niektoré špičkové produkty:

Wolfgang Wiedemann, Director Application Sales Consulting

Výrobný priemysel a výrobcovia strojov čelia štyrom hlavným výzvam: Digitálna transformácia, túžba po lepšie navrhnutých a skonštruovaných produktoch, potreba väčšej efektívnosti výroby a inštalácie, ako aj dôležitá téma trvalej udržateľnosti. Decentrálna automatizačná technika pomáha pri ich riešení!

Wolfgang Wiedemann, Director Application Sales Consulting

Digitálne dvojča valcuje

Know-how digitálnych dvojčiat Murrelektronik vás dostane priamo do stredu diania, nielen do jeho blízkosti. Digitálny obraz 1:1 obsahuje všetky funkcie a parametre originálneho stroja alebo zariadenia. Na virtuálnom modeli tak beží rovnaký riadiaci model ako na skutočnom stroji. Stroj je možné umiestniť do výrobnej haly prostredníctvom virtuálnej reality. 

Digitálne dvojča významne tiež prispieva k monitorovaniu stavu a prediktívnej údržbe počas prevádzky. Používanie umelej inteligencie v kombinácii s digitálnym dvojčaťom je ale očividne jednoduchšie: Ak sa údaje načítajú do príslušných softvérových a analytických nástrojov, je možné identifikovať anomálie v toku procesov a včas začať s opatreniami na ich eliminovanie. Dlhodobá analýza zhromaždených údajov tiež umožňuje robiť vyhlásenia o energetickej efektívnosti a vykonávať simulácie rôznych procesných zmien, ktoré poskytujú informácie o možných potenciálnych úsporách.

Digitálne dvojča
Skrátenie uvádzania do prevádzky a parametrizovania – cez aplikáciu

Ovládanie cez aplikácie, hlasovo ovládaní asistenti a ovládanie gestami sa vďaka smartfónom a inteligentným hodinkám stávajú v každodennom živote nepostrádateľnými. Prečo by sa teda nemohli aj stroje ovládať a uvádzať do prevádzky takýmto jednoduchým spôsobom. Sú to efektívne nástroje na skrátenie časov uvádzania do prevádzky a na uľahčenie práce inštalatérov a operátorov. Devízou je parametrizácia namiesto programovania. Spoločnosti tak zostávajú životaschopné aj napriek nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.

Inštalácia so systémom
a koncepciou

Ako špecialista na inštaláciu spoločnosť Murrelektronik vie, aké obrovské možnosti úspor možno využiť a vyhnúť sa chybám pri inštalácii tým, že sa pri inštalácii zohľadní celý systém. Preto vždy vnímame cestu k digitálnej transformácii ako tandem decentralizácie a efektívneho inštalačného konceptu, vyvinutého pre celý systém.

Dohodnite si termín hneď teraz!

Chcete radšej komunikovať so skutočnou osobou namiesto s digitálnym dvojčaťom? Úprimne povedia, my taktiež. V tom prípade vyplňte tento formulár. 

Zadajte výsledok výpočtu vyššie.
captcha
* povinné pole
Dobrý deň
Newsletter
Sme tu pre Vás!
Môžete sa k nám dostať mnohými kanálmi...