Bezpečnosť – Funkčná bezpečnostná technika | Murrelektronik
Murrelektronik Optimaler Schutz für Mensch und Maschine

Funkčná bezpečnosť

Bezpečnostné riešenia
od Murrelektronik

Optimálna ochrana pre človeka a stroj

Bezpečnostnej technike sa v automatizačnom odvetví pripisuje maximálna dôležitosť. Decentralizované koncepty bezpečných inštalácií od spoločnosti Murrelektronik umožňujú dosiahnutie vysokých bezpečnostných kategórií pre celý systém.

Spoločnosť Murrelektronik pritom ponúka rôzne riešenia vo vynikajúcom pomere ceny a výkonu pre rôzne aplikácie a požiadavky.

  • Ak ide o to, aby sa v prípade potreby výstupy modulov odpojili od napätia a tým bezpečne vypli príslušné konštrukčné skupiny strojov, je možné v súčinnosti pasívne bezpečných zbernicových modulov so spoľahlivými bezpečnostnými relé realizovať bezpečné inštalácie. Pre moduly priemyselnej zbernice je možné použiť osvedčené a dobre známe štandardné produkty, čo uľahčuje začatie práce.
  • S MVK Metall Safety, MVK Fusion a Cube20S ponúka Murrelektronik aj špičkové bezpečnostné riešenia. Bezpečné vstupy a výstupy sa dosahujú v spojení s bezpečným riadiacim systémom (bezporuchové PLC alebo CNC). Pretože sa používa protokol priemyselnej zbernice PROFINET/PROFIsafe, resp. PROFIBUS/PROFIsafe, je zaručený spoľahlivý prenos údajov týkajúcich sa bezpečnosti. To znamená, že sa dosahujú aj najvyššie bezpečnostné kategórie podľa EN ISO 13849-1. Rozsiahle možnosti diagnostiky uľahčujú obsluhu.

V inštalačných konceptoch Murrelektronik je integrovaná široká škála bezpečnostných akčných členov, ako sú svetelné závory, svetelné mriežky, dvojručné ovládania, tlačidlá núdzového zastavenia, tlačidlá núdzového vypnutia, bezpečnostné ventily, laserové skenery, ochranné dverové systémy...

Portrét vrchného produktového manažéra spoločnosti Murrelektronik Michaela Greinera

Pri riešeniach a konceptoch inštalácie Murrelektronik sa signály potrebné pre bezpečnú prevádzku strojov a zariadení prenášajú efektívnym a hospodárnym spôsobom.

Michael Greiner, špecialista bezpečnosti Murrelektronik

Bezpečnostné riešenia s bezpečnostnými produktmi od Murrelektronik

Murrelektronik MIRO SAFE

Mnohostranne použiteľné bezpečnostné relé

Bezpečnostné relé MIRO SAFE+ od Murrelektronik

Bezpečnostné relé sú osvedčeným riešením vo funkčnej bezpečnostnej technike. Bezpečne sa vypínajú a zaisťujú bezpečné pracovné procesy. Obsluha je jednoduchá, bez ďalšieho softvéru a bez integrácie do riadiaceho systému. S MIRO SAFE+ sa dosahujú bezpečnostno-technické štandardy až po Performance Level e (PLe) podľa EN13849-1. 

K bezpečnostným relé

Bezpečné I/O moduly

MVK Metall Safety a MVK Fusion

MVK Metall Safety a MVK Fusion sú vďaka triede ochrany IP67 a svojej odolnosti voči médiám a vibráciám vhodné na použitie v drsnom priemyselnom prostredí. Ponúkajú rozsiahle diagnostické možnosti a spoľahlivo odhaľujú chyby. Moduly pracujú s PROFIsafe, bezpečnostným rozšírením PROFINET-u.

MVK METALL SAFETY    MVK Fusion

Jednotka Murrelektronik MVK Fusion
Tlačidlo NÚDZOVÉ VYPNUTIE od spoločnosti Murrelektronik s farebnými vrškami klávesov

Bezpečné príkazové zariadenia

Bezpečné príkazové zariadenia, ako NÚDZ. ZAST. a NÚDZ. VYP.

Bezpečnostné príkazové zariadenia musia byť kedykoľvek dostupné a funkčné. Tlačidlá núdzového zastavenia a resetovania od spoločnosti Murrelektronik sa do inštalačných konceptov integrujú pomocou vopred štandardne vyhotovených M12 káblov. Toto minimalizuje riziko chýb v zapojení. Vďaka technológii „Plug & Play“ sú príkazové zariadenia okamžite pripravené na použitie.

Viac informácií

Dobrý deň
Newsletter
Sme tu pre Vás!
Môžete sa k nám dostať mnohými kanálmi...