Topics | Murrelektronik

Naši zákazníci inštalujú viac ako 1,8 miliónov IO-modulov ročne

Decentralizované automatizačné riešenia

Profitujú všetci!

Zavedenie inštalačného konceptu orientovaného na budúcnosť, ktorého cieľom je maximálne výhodný pomer ceny a výkonu, je pre spoločnosti prínosom v celom rozsahu. Je však dôležité si uvedomiť aj to, že svoje výhody získavajú všetky oddelenia a osoby, ktoré sa na vytváraní nového konceptu podieľajú.

Náš príklad:
Softvérový inžinier

On profituje – v závislosti od realizovaného riešenia – napríklad nasledovne:

  • konfigurácie sa dajú ľubovoľne prenášať na ďalšie strojné zariadenia (Copy & Paste)
  • softvérová konfigurácia sa dá vykonávať nezávisle od hardvérovej štruktúry
  • parametre senzorov sa nemusia náročne nastavovať, pretože sa priamo načítava súbor zariadenia
  • rozpoznávanie topológie a podrobná diagnostika umožňujú jednoduché hľadanie a odstraňovanie chýb
  • uplatnenie modulových systémov v riadiacom softvéri pre prehľadné riadenie možností
  • znížené náklady na programovanie, keďže nie sú potrebné separátne bezpečnostné obvody
  • priemyselné štandardy, ako sú OPC-UA a IO-Link, sú rozhraním medzi cloudom a IO rovinou
Jednotka Murrelektronik MVK Fusion

Aktuálny trend v decentralizácii
Tvorba mechatronických jednotiek

Modularizácia strojov a zariadení sa považuje za obchodný model budúcnosti: Štandardizované mechatronické jednotky sa spájajú navzájom flexibilne a zodpovedajúc príslušným potrebám. S modulom MVK Fusion vyvinula spoločnosť Murrelektronik zbernicový produkt, ktorý túto myšlienku modularizácie realizuje jednoduchým spôsobom.

Modul PROFINET/PROFIsafe zjednocuje tri základné funkcie inštalačnej techniky do jediného kompaktného modulu:

  • digitálne štandardné snímače a akčné členy,
  • digitálne bezpečnostne zamerané senzory a ovládače až po úroveň PLe,
  • IO-Link.

Táto kombinácia je výrazne inovatívna. S MVK Fusion je potrebných menej modulov prevádzkových zberníc na jednu modulárnu jednotku, v tom najlepšom prípade sa vyžaduje iba jeden zbernicový modul. Toto zjednotenie ponúka atraktívne šance pre množstvo automatizačných aplikácií a teší nákupcov.

Dozveďte sa viac o MVK Fusion

Michael Greiner, produktový manažér pre oblasť technológie komunikačných zberníc

Našim zákazníkom poskytujeme našu podporu dovtedy, pokým nebude nájdené optimálne riešenie. Naši aplikační technici Vás budú sprevádzať pri posúdení skutkového stavu, pri vyhotovení konceptov a pri výbere optimálne vhodného variantu.

Michael Greiner, produktový manažér pre technológiu priemyselných zberníc

MVK Fusion so spájacou technikou Push-Pull: Šikovné riešenie pre konštrukciu strojov a zariadení

Pripojenie zbernicového modulu MVK Fusion sa realizuje pomocou spájacej techniky Push-Pull. Umožnená je tým rýchla montáž zbernicových a napájacích konektorov jedným „kliknutím“. Prečo sa popredné nemecké firmy v automobilovom priemysle rozhodujú vo svojich schvaľovacích špecifikáciách pre Push-Pull – a môže byť táto spojovacia technika správnou voľbou aj pre výrobcov strojov a zariadení v iných segmentoch?

Pripojenie zbernicového modulu MVK Fusion sa realizuje pomocou spájacej techniky Push-Pull. Umožnená je tým rýchla montáž zbernicových a napájacích konektorov jedným „kliknutím“. Prečo sa popredné nemecké firmy v automobilovom priemysle rozhodujú vo svojich schvaľovacích špecifikáciách pre Push-Pull – a môže byť táto spojovacia technika správnou voľbou aj pre výrobcov strojov a zariadení v iných segmentoch?

Ak možno presné dĺžky vedení zistiť až pri montáži jednotlivých komponentov stroja, predvedú „samozaklápacie“ konektory Push-Pull svoju plnú silu! V kombinácii s káblami, ktoré Murrelektronik poskytuje ako metrový tovar navinutý na bubnoch, sa dajú na centimeter presne prirezané spojovacie vedenia „vyrobiť“ priamo na mieste.

Rýchle a flexibilné riešenie, vďaka ktorému sa MVK Fusion so spájacou technikou Push-Pull stáva veľmi zaujímavou voľbou pre profesionálnu prácu pri inštalovaní zariadení a strojov. Jedným z dobrých príkladov je montáž zariadení v rozsiahle dimenzovanej logistickej jednotke.

Viac ku káblom ako metrovému tovaru

Dobrý deň
Newsletter
Sme tu pre Vás!
Môžete sa k nám dostať mnohými kanálmi...