Murrelektronik

Nachádzate sa tu: Domov / Odvetvia / Food & Beverage and Packaging / Hygienický dizajn

Balenie potravín a nápojov:

Riešenia v oblasti hygienického dizajnu

Keď ide o hygienu, čistotu a ochranu proti korózii, v potravinárskom priemysle neplatia žiadne kompromisy. Špina sa musí dať poľahky odstrániť a nesmie sa usádzať. Požiadavky týkajúce sa hygieny a trvácnosti, ktoré platia pre stroje a zariadenia, sa neustále stupňujú.

POŽIADAVKY

  • Dodržiavanie zákonných požiadaviek
  • Dodržiavanie smerníc
  • Odolnosť voči čistiacim prostriedkom
  • Použitie schválených materiálov
  • Trvalá tesnosť

Medzinárodné legislatívne požiadavky a nové smernice od organizácií ako EHEDG alebo FDA kladú vysoké nároky, rovnako ako medzinárodné normy. V prípade použitia plastov v potravinárskom odvetví platia jasné pravidlá, ktoré sú definované nariadeniami (ES) č. 1935/2004 a 10/2011, ako aj organizáciou FDA (CRF 170 ff).

Tieto pravidlá sa vzťahujú nielen na prípustné materiály, ale aj na časové nároky na inštaláciu – predovšetkým na kladenie vedení snímačov a akčných členov v oblasti spracovania potravín. Účinné riešenie v tomto smere predstavujú pasívne rozdeľovače od spoločnosti Murrelektronik vyrobené z ušľachtilej ocele, keďže ich použitím možno značne znížiť počet vedení, ktorých kladenie je náročné a drahé.

Rozdeľovače série MVP12 Steel vyrobené z ušľachtilej ocele sú v kombinácii s konektormi modelového radu M12 Steel vhodné na použitie v produktových a striekacích odvetviach podľa noriem DIN EN 1672-2/DIN EN ISO 14159 a vďaka stupňu krytia IP69K dokážu odolať aj trvalému používaniu vysokotlakového čistenia.

Pre aplikácie bez vysokotlakového čistenia sú k dispozícii konektory so sivým povrchovým obstrekom, na ktorom sú dobre viditeľné nečistoty.

Konektory určené na použitie v odvetví potravín a nápojov možno okrem štandardných tesniacich O-krúžkov vybaviť aj inovatívnym profilovým tesnením, ktoré poskytuje dodatočnú ochranu proti agresívnym penovým čističom.

Produktové novinky

MVP12 Steel: 100% Clean, 100% Simple

Machine components and installations in the F&B industry have to be easy to clean. As a result,...  Viac